Говерла 2017- ювілейне 10-е сходження

_DSC0324_dsc0009

Краще гір можуть бути тільки гори!

Наприкінці вересня, саме в розпал Бабиного літа, відбулося сходження студентів другого та третього курсів Навчально-наукового інституту Міжнародних відносин спеціальності «Туризм» під керівництвом доцентів Фокіна С.П. і Ткачук Л.М. на найвищу точку України – Говерлу, яке увінчалося успіхом. Цього року підкорення Говерли було ювілейним – студенти разом із викладачами кафедри країнознавства і туризму НАУ вдесяте здійснили свою традиційну мандрівку. Це було просто приголомшливо! Нарешті  вдалося застосувати знання, здобуті в стінах вже рідного вузу, на практиці. І  здається, що ми непогано з цим впоралися, тим паче з нами поруч були досвідчені керівники, які мають за плечима колосальний досвід та знання.

Говорять, що туризм – це найстародавніша 3D-бродилка з повноцінним відео, аудіо і сенсорними ефектами. Знаєте, а вони не помиляються, бо ми випробували це на собі, і як майбутні фахівці переконалися яким саме має бути мандрівка в гори. Почалася вона як звичайно, зі зборів,проте незвичайною була потім, але про це згодом. Підготувавши все потрібне спорядження, пройшовши інструктаж,прослухавши  настанови викладачів, ми таки відправилися за маршрутом Київ-Ворохта. В потязі лунали безкінечні розмови, сміх та весь плацкартний вагон був пронизаний запахом найсмачніших у світі, як нам здавалося, бутербродів. А от прибувши вже до готелю, ми зрозуміли наскільки серйозні випробування нас очікують попереду. В перший же день нашого триденного туру, ми піднялися на гору Діл, щоб зрозуміти та оцінити свої сили, а далі нас чекала  Говерла, та велична та загадкова красуня Українських Карпат. Вона зустріла нас гарною погодою, що звісно сталося в нагоді нам під час підйому. Долаючи непрохідні хащі, слизькі стежки та брили каміння, ми нарешті дісталися вершини. Це було дуже непросто, бо постійний крутий підйом крав сили все швидше і швидше.. Дихання і серцебиття більш-менш внормувалися,  але ноги починали нити все більше і більше..  А до вершини все ще залишалося «рукою подати». І ось останній ривок,найважчий… Ми змогли, ми це зробили, ми  на висоті 2061м! Дух захоплювало настільки, що дехто навіть плакав від щастя. Перед нами відкрилася приголомшлива панорама, пейзажі Чорногорського хребта полонили наші серця назавжди.

_DSC0528

Атмосферності та неповторності нашій подорожі додала ще одна дивовижна річ – посвята в  «справжні туристи». А знаєте що це? Це куштування найсмачнішої гуцульської бринзи та нагородження медалями з написом «Я підкорив Говерлу 2017». Окрім цього ми навіть встигли покататися на малому 250-метровому підйомнику.

Говерла дала зрозуміти для чого ми йдемо в священне царство гір. А все це для того, щоб звільнити душу від усіх турбот і обмежень, вслухатися в те, що скажуть нам гори. Людина пробуджується і відчуває, як подих Вічного торкається її душі; вона відчуває Вічний Початок, що лежить в основі її сутності, і чує тихий голос в глибині душі. Стоячи на вершині, ми зрозуміли наскільки великими є людські можливості та усвідомили, що майбутнє нашої країни за ними! Тож ще раз хочемо щиро подякувати нашим керівникам Сергію Павловичу та Леонілі Миколаївні за таку чудову подорож та ті незабутні враження, які ми відчули!

Коваленко А.В., ТУ-213