Архів за: 05.10.2018

Підкорення Говерли – до 85 річчя Національного авіаційного університету !

_DSC0302-1Вже 11 рік поспіль студенти кафедри країнознавства і туризму Навчально – наукового інституту міжнародних відносин НАУ здійснюють сходження на найвищу точку України – гору Говерла.  Наприкінці вересня цього року група із 15 студентів на чолі з кандидатом у майстри спорту зі спортивного  орієнтування та водночас нашим викладачем

IMG_3950-2

кандидатом педагогічних наук,  доцентом С. П. Фокіним вирушили підкоряти Говерлу. Попри те, що її висота становить лише 2061 метр над рівнем моря, дістатися до неї здатен далеко не кожен.

Є щось романтичне в потягах… Подорож за маршрутом «Київ-Ворохта» тривала аж цілих 14 годин, але за душевними розмовами веселої та дружньої компанії і  спогляданням краєвидів із вікна цей час промайнув непомітно.

Прибувши до Ворохти, ми поселилися в турбазі «Авангард» і цього ж дня здійснили пробне сходження на гору Діл (793 м). Було хмарно, усі були стомлені, хотілось усе кинути і повернутись назад, але завдяки взаємній  підтримці ми здолали Діл. Це було незвичайно! З усіх сторін тебе оточують Карпатські гори, бачиш усе як на долоні, а великі будівлі здаються такими крихітними.  Потім  ми знайшли мальовничу галявину, де

_DSC0156-3

приготували справжній туристський обід на джерельній воді та пили гарячий чай,  милуючись  Карпатами. Набравшись сил, ми продовжили наш шлях.

Найцікавіше сталось наступного дня, коли ми вирушили на Говерлу. На перший погляд це здається доволі легко, але з власного досвіду скажемо, що це потребує ретельної підготовки та залізної витримки. Спочатку нам щастило, світило сонечко, було легко та весело йти. Ми споглядали чудові пейзажі та робили круті фото.

IMG_3948-4

Але після підйому на Малу Говерлу відчули, як різко може змінюватись погода в горах. Почав дути дуже сильний вітер, нас буквально зносило з ніг. Таких випробувань у Києві не зустрінеш. Усі гідно тримались і крок за кроком підкорили величну Говерлу! На вершині  усі отримали медалі «За перше сходження на Говерлу» або «Я підкорив Говерлу». Це наша маленька перемога та гордість!

Однією Говерлою не обійшлось. Ми  рушили по Чорногорському хребту та здолали ще дві вершини: гори Брескул  (1911 м) та Пожижевську (1822 м). Дошкуляла втома, але після погляду на всю красу  навколо відкривалось друге дихання. Після доволі небезпечного спуску ми відвідали високогірну сніголавинну метеостанцію, працівники якої трудяться на висоті 1550 м. Спостереження тривають цілодобово  без вихідних та святкових днів, забезпечуючи нас важливою інформацією. Хоча у їхній роботі точно є один плюс: можна тільки мріяти працювати серед такої краси!

Мандрівка «Говерла-2018» стала незабутнім досвідом у житті кожного з нас. Ми подолали понад 1000 км, підкорили 4 гірських вершини, стали сміливішими, загартованішими та дізнались, що таке спортивний туризм і справжній командний дух!

Як досвідчені туристи, радимо вам ретельно готуватись до підйому в гори. Найперше це зручне закрите  взуття, а не звичайні кросівки. Обов’язково слід подбати про теплі речі (куртки, шапки та рукавички) та калорійну їжу, оскільки гори забирають чимало сил. Також слід подбати про дощовик. Невід’ємною частиною успіху є здоровий сон, слід добре виспатись перед підйомом, щоб набратись сил. Фотосесії краще влаштовувати тільки на привалах, оскільки інакше ви ризикуєте відстати та затримати усю групу.  Гірські походи вимагають хорошої фізичної підготовки. Щонайменше радимо регулярні ранкові пробіжки та зарядку.  Але найголовніше  – це віра в себе, свої сили. Не здаватись, коли навіть немає сил йти далі, адже Карпати того варті! Присвячуємо нашу перемогу Всесвітньому дню туризму та 85-річчю НАУ!

Зернюк Ірина, студентка групи ТУ-214

Говерла-2018